Παρασκευή 27 Μαΐου 2022

Εξαιρετικές εμφανίσεις όλων των παιδιών στο κύπελλο ξίφους μονομαχίας που διοργανώθηκε στην Θεσσαλονίκη από 11 ως 13 Μαρτίου 2022 .

Εξαιρετικές εμφανίσεις όλων των παιδιών στο κύπελλο ξίφους μονομαχίας  που διοργανώθηκε στην Θεσσαλονίκη από 11 ως 13 Μαρτίου 2022 . Στην κατηγορία παμπαιδων ο Νικόλαος Σουκερας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, ο Βασίλης Στέργιου την 6η θέση και ο Νικόλας Μιχάλης την 9η σε σύνολο 66 αθλητών. Στην κατηγορία παγκορασίδων η Χαρά Χρηστέα κατέκτησε 6η θέση η Παππα Αλεξάνδρα την 11η και η Βασιλική Λιατσου την 28η σε σύνολο 51 αθλητριών. Στην κατηγορία ανάπτυξης αγοριών ο Καραγκιουζης Γαβριήλ-Αγγελος κατέκτησε την 6η θέση και ο αζελης Νικόλαος την 12η σε σύνολο 32 παιδιών ενώ στην κατηγορία κοριτσιών η Σουκερα Κωνσταντίνα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και η Αζελη Βασιλειανα την 8η θέση σε σύνολο 28 παιδ